Wzruszający prezent dla Babci i Dziadka, który pozwoli Im przenieść się w przeszłość.


Dzień Babci i Dziadka lada moment. Przyznaj, że nerwowo przeglądasz Internet w poszukiwaniu upominku dla Dziadków Twojego dziecka, albo dla Twoich własnych dziadków? Zawsze rewelacyjnym wyjściem jest zrobienie coś przez dziecko, ot choćby drobnostka – laurka. To właśnie takie rzeczy wzruszają najbardziej – nie ma dyskusji.
Chcę Ci jednak pokazać, że jest coś jeszcze co może wprawić dziadków w nostalgię, wzruszyć ich i pozwolić na chwilę wrócić do czasów ich młodości.
O jednej już pisałam – gra planszowa „Jak to wtedy było?” która pozwoli się świetnie bawić całej rodzinie i pozwoli poznać nie tylko rodzinne historie.
Dzisiaj jednak chce pokazać Ci coś  innego – książka do zapisywania wspomnień. A właściwie księga, bo jej rozmiar jest pokaźny. Jak zobaczyłam książki, wersję dla dziadka i wersję dla babci, to szczerze mówiąc wzruszyłam się. Wzruszyłam się najbardziej faktem, że moi rodzice (bo do nich trafiły te książki) zapiszą na kartach książki wszystkie ważne informacje i wspomnienia, które im się wydarzyły, które chcą nam przekazać, a my będziemy mogli te wspomnienia czytać i wracać do nich kiedy tylko będziemy chcieć. Wiele z tych wspomnień znam i pamiętam, ale czy tak dokładnie będę pamiętać to co opowiadali nam rodzice za kilkanaście lat? Książki „Opowiedz mi…” to rodzaj kroniki rodzinnej. Ja takie rzeczy cenię bardzo, bo ich wartość jest właściwie nie do wycenienia. Nie raz w mojej rodzinie wraca się do wspomnień rodziców z dzieciństwa, młodości, czy do wspomnień dziadków. Lubię słuchać tego wszystkiego co wydarzyło się lata temu.
„Opowiedz mi babciu, dziadku” to prezent dla dziadków, ale też bardzo dla nas samych, dla następnych pokoleń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *