Salonowe inspiracje 2


Odliczamy dni do wprowadzenia się do naszego wymarzonego domu. Niestety, jak to z remontami bywa, ciągle te dni stoją jakby w miejscu.  A bynajmniej ja mam takie wrażenie. Niby się coś dzieje, widzę zmiany, a jednak ciągle jakoś ten dzień kiedy w końcu zjemy śniadanie w naszej nowej kuchni wydaje mi się bardzo odległy. Nie siedzę jednak bezczynnie, ale wykorzystuję ten czas oczekiwania na buszowanie w Internecie w poszukiwaniu inspiracji.
Na pierwszy rzut salon.  Nasz dotychczasowy salon był absolutnie wielofunkcyjny: salon, gabinet, sypialnia, bawialnia, jadalnia. Właściwie czasami miałam wrażenie, jakbyśmy mieszkali w tym jednym pokoju. Wszystko było robione w salonie. Dlatego taką dużą wagę przywiązuję do urządzenia tego pomieszczenia. Chcę, żeby był idealny.
Warunek konieczny: musi być przestrzennie, bez zbędnych rzeczy, nowocześnie, ale jednocześnie klasycznie i przytulnie.
Dzisiaj podzielę się z Tobą moimi inspiracjami w temacie urządzania salonu. Na szczęście w Internecie można znaleźć sklepy, które oferują wyposażenie właściwie do całego domu w jednym miejscu. To bardzo ułatwia zadanie no i skraca czas, który musisz poświęcić na wybranie idealnych mebli i dodatków.
Mebel podstawowy bez którego nie wyobrażam sobie salonu to stół. W mieszkaniu nie mieliśmy stołu, bo nie było na niego miejsca w dużym pokoju. Dlatego jestem tego stołu bardzo spragniona. Musi być duży i łatwo się rozkładać, aby w przypadku wizyty znajomych czy rodziny szybko powiększyć powierzchnię na dodatkowe talerze i smakołyki, które przyrządzę w naszej kuchni :)
Drewniany blat i białe nogi, a do tego białe krzesła. Taki sobie wymarzyłam. I tak będzie :) Idealny stół znalazłam w sklepie Edinos.pl

Jest masywny i stabilny, a dodatkowo ma piękne designerskie nogi. Z łatwością można go rozłożyć ze 160 cm aż do 250. Dostawiasz krzesła i imprezę można zaczynać :)

Biały stół, białe drewniane krzesła i reszta mebli też w bieli. Nie dlatego, że taka teraz panuje moda. Po prostu w naszym mieszkaniu wszystko było w beżach. Beżowa kanapa, beżowe meble i ściany też beżowe! Jak ja się za tą bielą, za tą czystością koloru stęskniłam to nawet sobie nie wyobrażasz. Poza tym, z praktycznego punktu widzenia – kurz na białych meblach widać jakby mniej :D
Nie zdziwisz się więc, jeśli powiem Ci, że wybór szafki rtv padł również na tą w kolorze białym. Naszą dotychczasową znienawidziłam chyba zaraz po zakupie i ciągle obiecywałam sobie, że ją wymienimy, ale wiesz jak to jest. Zawsze jest coś ważniejszego. Szafka oczywiście musi być zamknięta. Żadnych elementów otwartych do zbierania kurzu! Chyba leniwa się zrobiłam :D

Wiszący nad nią telewizor, a na szafce nic poza.. dużą czerwono-złotą matrioszką. Tylko Adrian jeszcze nic o tej matrioszce nie wie, więc ciiii ;) Jednak nie mogę jej sobie odmówić, poza wyrażeniem mojej fascynacji kulturą i architekturą Rosji to będzie fajny i konkretny akcent przy tej całej bieli.
Do kompletu z szafką pod telewizor wisząca, oszklona witrynka, bo gdzieś muszę trzymać kieliszki do mojego ulubionego czerwonego wina :) Do tego podświetlone półki to w ogóle bajer! Ozdoba sama w sobie, nieprawdaż?  :)

 

Na wybranie czeka jeszcze narożnik, ale ciągle dojrzewamy do decyzji :) Mimo wszystko już widzę oczami wyobraźni jak będzie to wszystko razem wyglądać. Już czuję ten stan zen, który osiągać będę oglądając ulubiony serial z kubkiem zielonej herbaty :)


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 komentarzy do “Salonowe inspiracje