Jaki kolor do łazienki? 9


Nad aranżacją łazienki warto się dłużej zastanowić, ponieważ zazwyczaj pomiędzy jednym a drugim remontem dzieli nas kilka lub nawet kilkanaście lat. Łazienka ma być funkcjonalna, komfortowa oraz ładnie urządzona. Nie należy jednak pomijać pewnego ważnego aspektu. A mianowicie – o kolorach wykorzystanych w aranżacji. Nie powinniśmy opierać się tylko i wyłącznie na trendach, które ulegają gwałtownym zmianom, ale przede wszystkim na znaczeniu poszczególnych wykorzystanych kolorów.

Czy kolorystyka łazienki faktycznie ma znaczenie?

Każdy z kolorów ma swoje znaczenie. Jedne kojarzone są pozytywnie, inne niekoniecznie. Ponadto każdy z nas ma swoje ulubione barwy, a także takie barwy, których nie jest w stanie tolerować. W łazience wbrew pozorom spędzamy stosunkowo dużo czasu – na pielęgnacji, higienie, makijażu. Dlatego też warto zadbać o to, abyśmy w tym pomieszczeniu czuli się dobrze. Nie zapominajmy, iż obok koloru płytek i ścian, warto rozważyć kolorystykę akcesoriów, takich jak zestaw łazienkowy, półki, kosz na brudne ubrania, stojak na szczotkę WC oraz inne wyposażenie.

Łazienka w kolorze białym

W łazience chętnie wykorzystuje się kolor biały. Głównie dlatego, iż pomaga on w optycznym powiększeniu pomieszczenia. Trend ten jest odzwierciedleniem asortymentu dostępnego na rynku – większość płytek nadal dostępnych jest w odcieniach bieli. Ponadto kolor biały kojarzony jest z higieną oraz czystością, a więc budzi pozytywne skojarzenia. Biel warto przełamać kolorowymi oraz chromowanymi dodatkami. Srebrny stojak łazienkowy na ręczniki, niebieski dozownik na mydło czy czerwony kubek na szczoteczki – nadadzą wnętrzu charakteru.

Łazienka w kolorze czarnym

Kolor czarny, o ile już jest spotykany w aranżacji łazienek, najczęściej dominuje we wszelkiego typu dodatkach – od koszów na bieliznę po czarny stojak na papier toaletowy. Rzadko można spotkać łazienkę, która w całości utrzymana jest w czerni. Kolor czarny w nadmiarze daje wrażenie przytłoczenia. Kolory pośrednie pomiędzy białym a czarnym, czyli wszelkiego typu grafity oraz szarości, połączone z energetyzującymi dodatkami w żywych kolorach ułatwiają uzyskanie wnętrza o charakterze nowoczesnym.

Łazienka w kolorze czerwonym

Kolor czerwony, podobnie, jak i czarny, nie powinien występować w nadmiarze. Czerwone elementy pobudzają oraz nadają pomieszczeniu przytulnego charakteru. Kolor ten można z powodzeniem wykorzystywać we wszelkiego rodzaju dodatkach łazienkowych. Wierząc w znaczenie kolorów oraz energetyzującą moc czerwieni, warto rozważyć położenie płytek ceramicznych w kabinie prysznicowej, przełamując w ten sposób charakter wnętrza.

Łazienka w kolorze niebieskim

Kolor niebieski kojarzony jest ze świeżością i czystością, morskim klimatem oraz orzeźwiającymi falami oceanu. Nic więc dziwnego, iż często gości w aranżacjach łazienek. Kolor niebieski doskonale prezentuje się w zestawieniu z bielą, nadając wnętrzu charakter marynarski. W połączeniu z drewnianymi elementami podkreślimy przytulność pomieszczenia, zachęcając do dłuższej chwili relaksu.

Łazienka w kolorze zielonym

Kolor zielony utożsamiany jest z naturą. Psychologowie uważają, iż pomaga on w relaksacji, kojeniu nerwów oraz uspokojeniu. Zieleń ożywia wnętrza swym odświeżającym charakterem. Barwę tę można z powodzeniem zestawić z kolorem białym, beżowym oraz subtelnym żółtym. Ponadto można ją śmiało łączyć z naturalnymi elementami – drewnem w jasnych i ciemnych odcieniach.

Już nie mogę się doczekać, żeby pokazać Wam nasze gotowe łazienki. Nie zdradzę jeszcze szczegółów, ale będą one w kolorach, o których właśnie przeczytaliście.

A na jaki kolor zdecydowalibyście się w aranżacji swojej łazienki?


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

9 komentarzy do “Jaki kolor do łazienki?