Idealne kapcie do przedszkola… i nie tylko. 5


Idealne kapcie do przedszkola to zagadnienie, które spędza sen z powiek mamom przedszkolaków. Mam nadzieję, że spędza sen, bo przecież dbanie o tą mała stopę jest niezwykle ważne w tym okresie, kiedy ona stale rośnie i ” formuje się” Idealne kapcie muszą  być wygodne, praktyczne, z dobrego materiału. A na rynku ofert tyle, że tylko siąść i płakać.
W domu Adaś chodzi zazwyczaj boso lub w skarpetkach antypoślizgowych, więc wybór kapci spędzał mi sen z powiek. Skusiłam się kiedyś na kapcie a’la crocsy. Miały być to kapcie, które Adaś będzie miał u dziadków. O matko z córką, cóż to była za pomyłka! Noga się pociła, mała skarpeta śmierdziała, a do tego doszły otarcia. Nie, nie nie! Do przedszkola kapcie mają być porządne i wybrane z największym pietyzmem ;) Po przestudiowaniu innych blogów i stron internetowych oraz forów dla zestresowanych mam przyszłych przedszkolaków – wiedziałam, że Danielki to najlepszy wybór.


I się nie pomyliłam!
Kapciuszki zamówiłam przez Internet, w sklepie Ministore i chociaż nigdy nie kupuję ubrań i butów w ten sposób nie pożałowałam. Zawsze mam problem z doborem rozmiaru czy wybraniem prawidłowej długości wkładki. Na szczęście tym razem obyło się bez pomyłek. Na ratunek na stronie internetowej dostępna jest szczegółowa instrukcja mierzenia butów i dopasowywania rozmiarów. Możecie nawet sami wydrukować miarkę :) W sklepie poza Danielkami znajdziecie wiele innych ciekawych marek nie tylko kapci, ale butów dziecięcych w ogóle. Na kapcie musiałam poczekać kilka dni, ale zostałam o tym poinformowana telefonicznie, nie pamiętam czy kiedyś ktoś do mnie dzwonił z „internetów”, żeby poinformować o czymkolwiek, więc wielki plus :)
Dlaczego właśnie Danielki? Kapcie dla dziecka muszą być wygodne, bo choćby były z najlepszego materiału, dziecko nie będzie ich nosić, jeśli coś będzie ocierać i ugniatać. Danielki dobrze trzymają piętę, ale nie są przy tym sztywne. A ich prawidłowa konstrukcja profilaktyczna zabezpiecza stopy przed powstawaniem wad.
Materiał z którego są wykonane dziecięce kapcie musi być najlepszej jakości, a Danielki wykonane są ze skór naturalnych. Dziecko spędza w kapciach dużo czasu, więc nie wyobrażam sobie, żeby chodziło w kapciach wykonanych z tworzyw sztucznych. Skóra naturalna, z której stworzone są Danielki, pozwala małym stópkom oddychać, a otworki w kapciach zapobiegają poceniu się małej stópki.


Wygoda w zakładaniu to bardzo ważny element przy wyborze odpowiedniego obuwia „domowego” dla dzieci. Przedszkolaki uczą się (o ile już nie umieją) samodzielnie się ubierać, więc skomplikowane zapięcia, napy czy nie daj Boże sznurówki są niepożądane. Danielki zapinają się na rzepy, co pozwala dziecku samodzielnie je „obsłużyć” Posiadają miękką, kolorową i cichą podeszwę, za co na pewno wdzięczne są Panie w przedszkolu. Wyobrażacie sobie 20 par małych stóp tuptających w butach z plastikowymi i stukającymi podeszwami? :)
Danielki są wykonywane ręcznie, a to widać od razu, bo jakość jest na bardzo wysokim poziomie.
Dodatkowym plusem jest ilość wzorów nie tylko dla dziewczynek. Sama miałam problem, żeby zdecydować się na jeden wzór :)
Adaś polubił te kapcie od razu i chodził w nich jeszcze zanim poszedł do przedszkola :)

img_2961


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 komentarzy do “Idealne kapcie do przedszkola… i nie tylko.