Farfocel i Plamka. 2


Powiem Ci coś, czego jeszcze nie wiesz, ale ja wiem, więc Ci powiem. Mieszka u Ciebie Farfocel i Plamka. Tak, nie żartuję… Serio! Może mieszka tylko jeden Farfocel, a może jest ich więcej. U mnie mieszkają też. Właściwie taki Farfocel zamieszkuje raczej każdy dom i mieszkanie, ale rzadko jest możliwość, żeby spotkać go gdy jesteś u kogoś w gościach. Niektórzy bowiem się ich wstydzą, niektórzy zaprzeczają, jakoby Farfocel był widziany w ich domu.
Plamka natomiast zamieszkuje różne miejsca. Pojawia się zawsze tam, gdzie coś kapnie, potem znika, by znowu pojawić się gdzieś indziej. Plamka wędruje
z Farfoclem po domu i przeżywa najróżniejsze przygody. Bo to jest niesłychanie zgrany duet.
Powstała nawet książka o przygodach Farfocla i Plamki, z której dowiesz się co wyprawiają Farfocel i Plamka, kiedy domownicy wychodzą z domów.
Dowiesz się również, że rodzina Farfocla mieszka już w odkurzaczu i chociaż czasami Farfocel ich odwiedza to zawsze wraca do swojego mieszkania pod łóżkiem.

No dobrze, powiem Ci już, bo pewnie zżera cię ciekawość – Farfocel to nic innego jak kłębek kurzu. Więc sama przyznaj, że chociaż jeden zamieszkuje Wasze kąty.
A Plamka, jak to plamka – nazwa mówi sama za siebie :)

Książeczka cechuje się niezwykle kolorowymi ilustracjami, co zawsze przyciąga uwagę najmłodszych. Powiem Ci, że jestem pozytywnie zaskoczona, jakie ciekawe przygody mogą przeżywać tacy bohaterowie. Adaś, to oczywiste – ale i ja również
z ciekawością czytałam mu strona po stronie.

Przygody Farfocla i Plamki są nasycone pozytywnymi emocjami. To piękna opowieść o przyjaźni, a w pokoju Kacpra przyjaźń nie zna granic i każdy jest mile widziany: kredki, plastelinki, papierowy Ścinek, deszczówki… nie wiesz co to są deszczówki? No to tym bardziej musisz przeczytać tą książkę swoim dzieciom. Daję gwarancję – będą zachwycone! Czas odczarować dziecięce łóżko i dowieść, że wcale nie mieszkają tam potwory, ale przesympatyczne i przyjaźnie nastawione „stworzonka” Pokaż swojemu dziecku, że tuż obok dzieje się magia :)

„Bajka o Farfoclu i Plamce” Wydawnictwo Skrzat
Autor:
Czerkas Iwona
Ilustrator:
Marta Ostrowska

Kategoria wiekowa: 4+

 

 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 komentarzy do “Farfocel i Plamka.